Bir İstanbul Yangınıydı Aşkımız

Bir İstanbul Yangınıydı Aşkımız. Marka : Sebahattin Demiray. kırk yıl önce cinayetle sonuçlanmış bir aşkın hikâyesini dinler ve bunun çizgi romanını yapmak için olaya karışanların peşine düşer.

Responsive image
YAZAR
Sebahattin Demiray
DOSYA BOYUTU
6,15 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9789944827416

Bir Bir İstanbul Yangınıydı Aşkımız kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Bir İstanbul Yangınıydı Aşkımız kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Sebahattin Demiray tarafından yazılmıştır.


Bazen karanlıktan korkmak için çok iyi bir istanbul yangınıydı aşkımız...Beyoğlu'nun arka sokaklarında eski bir Rum evinde komşuları Maksim Gazinosu'nun emektarı Gazelhan, spor yazarı İhsan Cemil ve kendisine sakat süsü vererek hırpani kıyafetlerle sokaklarda dilenen Dilenci Uşak'la yaşamakta olan Sadi çalıştığı gazeteye çizgi romanlar hazırlamaktadır. Bir gün tesadüfen karşılaştığı tuhaf görünüşlü, Masalcı isminde bir adamdan yaşadığı mahalleye yakın bir yerde kırk yıl önce cinayetle sonuçlanmış bir aşkın hikâyesini dinler ve bunun çizgi romanını yapmak için olaya karışanların peşine düşer. Sadi'nin bu arayışları sırasında Gazelhan da onu yalnız bırakmaz. Onların peşine takılan Masalcı günlerce devam eden kırk yıl öncesinin izini sürme işi sırasında aynı Simurg efsanesindeki kuş gibi canları sıkılıp yılgınlığa düşmesinler diye Gazelhan'a ve Sadi'ye bir sürü yeni masal anlatır. Olay kırk yıl önce yaşanıp bittiği için Sadi'nin o insanları bulması hiç de kolay değildir. Aradan geçen zamanla birlikte herkes bir yerlere savrulmuştur. Arayışlarını sürdürürken bir yandan da çizgi romanı hazırlayıp gazetede yayınlamaya başlar. Fakat Sadi'nin bilmediği bir şey vardır ki, çok eskiden yaşanmış artık kimseye bir zararı yok sandığı bu hikâyede bahsedilen yangının külleri yeniden alev almış, şehrin uzak semtlerinde üzerlerinde duman tütmeye başlamıştır. Fakat Sadi'nin tek derdi kırk yıl öncesine ait bu hikâyenin neticesini öğrenmek değildir. Çalıştığı gazetenin ekonomi servisi muhabirlerinden Fani'yi gizlice sevmekte ve ona açılmanın yollarını aramaktadır. (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 572Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Epsilon Yayınları 


9789944827416. 496292. Bir İstanbul Yangınıydı Aşkımız. Epsilon Yayınları. 16.44. : 573. Basım Yeri. : İstanbul. Baskı. : 1.